skip to Main Content

Наоми на 48 години во леопардско издание изгледа подобро од било кога! (ФОТО)

Наоми на 48 години во леопардско издание изгледа подобро од било кога! (ФОТО)
  • 22.04.2019

Некогашниот топ модел Наоми Кембел (48) можеби повеќе не е една од најплатените манекенки, но нејзиниот изглед и понатаму е вреден за секоја воздишка.

Освен што изгледа фасцинантно, Наоми и понатаму остана во модните случувања и сеуште ги следи актуелните трендови.

На афричката Недела за мода во Нигера, која започна пред два дена, се појави целата во леопардско издание од глава до пети, а целото издание го направи необично со црвена чанта во облик на пирамида.

 

View this post on Instagram

 

Heading to @arisefashionweek♥️ 🇳🇬🦅 #AriseFashionWeekWithNaomiCampbell @theseattleresidences #NAOMIAFRICA

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

 

Back To Top