skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Тренд на дезинформации со цел наведување на публиката кон погрешни заклучоци
Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика
Кои пет градови се преполни со туристи?
Пронајдена порака во шише стара 50 години
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Момците кои направија вистински бум на Македонската музичка сцена, гости во „Ексклузив“ (ВИДЕО)

Момците кои направија вистински бум на Македонската музичка сцена, гости во „Ексклузив“ (ВИДЕО)
  • 05.12.2018

„Урбан Рекордс“ е продукција составена од млади момци кои изминатиов период прават вистински бум на нашата домашна музичка сцена. Нов стил, нов звук кој за брзо време станува вистински хит кај Македонската публика.

Мотото “Started from the bottom” за овие момци вистински важи бидејќи сеуште се самофинансирани, а нивните видео записи делуваат светски.

Во продолжение пред камерата на „Ексклузив“ ги гледате 2БОНА, Тракер и Таско:

 

Back To Top