skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Комисијата воздржана за имунитетот на Вељаноски
В понеделник оставка од Котевски, но и извештај од истрагата за инцидентите
Манчевски: Неколку дена пред Конгресот на СДСМ ќе биде познат кандидатот за претседател
Осудените за „Диво насеље“ со отворено писмо до Ахмети, Груевски и Мијалков
Мицкоски: Поддршката за Силјановска Давкова е поддршка за правната држава
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Момците кои направија вистински бум на Македонската музичка сцена, гости во „Ексклузив“ (ВИДЕО)

Момците кои направија вистински бум на Македонската музичка сцена, гости во „Ексклузив“ (ВИДЕО)
  • 05.12.2018

„Урбан Рекордс“ е продукција составена од млади момци кои изминатиов период прават вистински бум на нашата домашна музичка сцена. Нов стил, нов звук кој за брзо време станува вистински хит кај Македонската публика.

Мотото “Started from the bottom” за овие момци вистински важи бидејќи сеуште се самофинансирани, а нивните видео записи делуваат светски.

Во продолжение пред камерата на „Ексклузив“ ги гледате 2БОНА, Тракер и Таско:

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top