skip to Main Content

Лила Филиповска жртва на „сајбер“ криминал: Познатата водителка гостинка во студиото на „1ТВ“

Лила Филиповска жртва на „сајбер“ криминал: Познатата водителка гостинка во студиото на „1ТВ“
  • 11.04.2018

Нашата најпозната водителка Лила Филиповска беше жртва на „сајбер“ криминал. Нејзиниот профил на Инстаграм со повеќе од 116.000 следачи беше „хакиран“ од засега непознато лице.

Но, по речиси 24 часа, профилот е повторно во рацете на Филиповска.

Таа утре е специјална гостинка во отвореното студио на „1ТВ“, каде ќе ги раскаже сите детали околу оваа случка.

Back To Top