skip to Main Content

Кристијан, внукот на Тоше по стапките на вујко му (ВИДЕО)

Кристијан, внукот на Тоше по стапките на вујко му (ВИДЕО)
  • 28.10.2018

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон ја сними својата прва соло песна „We are blood“.

Кристијан песната ќе ја изведе на концертот во чест на Тоше, кој ќе се одржи на 2 ноември во салата  „Борис Трајковски“.

Дел од спотот Кристијан го објави на Фејсбук.

Back To Top