skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Ким Кардашијан боледува од тешка болест! (ФОТО)

Ким Кардашијан боледува од тешка болест! (ФОТО)
  • 14.02.2019

 

Ким Кардашијан со години се бори со псоријаза, а сега на фановите на Инстаграм им сподели дека состојбата и се влошила.

Ким ја добила оваа кожна болест пред 9 години, а ја наследила од својата мајка, Крис Џенер.

Сега објави фотографии на кои се гледа дека моментално има црвени флеки по лицето и нозете и без двоумење тоа го сподели со целиот свет, за да се види со каква болест се бори.

-Псоријаза е срање- напиша Ким на една од фотографиите.
Пробувам се!!!, напиша таа.
Пред неколку години таа објасни како и кога прв пат и се појавила псоријаза:
-Се сеќавам кога псоријазата прв пат се појави. Бев на некое отварање на бутик во Њујорк и носев фустан од вештачки материјал. Кожата почна да ме чеша и морав да отидам во друга просторија за да го соблечам фустанот. Не можев да верувам кога видов дека имам осип на двете нозе.

 

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top