skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Како од холивудските филмови: Бојан Јовановски со гламурозна роденденска забава (ФОТО)

Како од холивудските филмови: Бојан Јовановски со гламурозна роденденска забава (ФОТО)
  • 19.08.2018

Сопственикот на „БМЈ – Медиа груп“ и „1ТВ“, Бојан Јовановски вечерва подготви гламурозна забава по повод неговиот 32. роденден.

На роденденската забава се поканети само неговите најблиски пријатели и соработници, а Јовановски објави и фотографија на која како коментар пишува:

– Прославата може да почне, италијанска вечера за мојата 32. Мала Сицилија во Скопје.

Инаку забавата започна пред само еден час, а се очекува да трае до раните утрински часови.

Фотографија од забавата објави и познатата водителка Лила Филиповска, на која позира во друштво на славеникот, стилистот Сергеј Варошлија и Анета Кочишки.

Back To Top