skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Како од филмска сцена: Симона Поповска блеска во венчаница (ФОТО)

Како од филмска сцена: Симона Поповска блеска во венчаница (ФОТО)
  • 23.06.2018

Поп пејачката Симона Поповска и бизнисменот Крис Поповски на почетокот на месец јуни го кажаа судбоносното „ ДА“.

Преубавата венчаница за Поповска ја направи најекстравагантниот дизајнер, од македонската модна сцена, Златко Јовановски. Свадбените фотографии за Симона и Крис ги изработија Веста Продукција.

На денот од нивните соништа, Симона носеше дводелен невестински фустан изработен од специјални материјали нарачани од надвор.

 

 

Back To Top