skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Избрани последните финалисти за Ѕвезда Број 1 (ВИДЕО)

Избрани последните финалисти за Ѕвезда Број 1 (ВИДЕО)
  • 27.06.2019

Вчеравечер се одржа и шестата гала вечер од музичкото реално шоу – Ѕвезда Број 1. И овој пат неколкумина од кандидатите мораа да си ги спакуваат куферите и да си заминат дома.

Останатите финалисти од сите шест гали ќе ги видиме во сабота на големото финале во МНТ со почеток во 21 часот.

Погледнете како помина шестата гала вечер:

Back To Top