skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

За сите што пропуштија: Погледнете го гостувањето на Сале од „Тропико бенд“ во емисијата „Вечер со Тијана“

За сите што пропуштија: Погледнете го гостувањето на Сале од „Тропико бенд“ во емисијата „Вечер со Тијана“
  • 01.07.2018

Уште едно извонредно шоу влезе во колекцијата успешно изреализирани емисии на „Вечер со Тијана“. Вчеравечер во новото издание имавте можност да се дружите со фронтменот на „Тропико бенд“, Александар Цветковиќ – Сале.

Во интервјуто со Тијана Дапчевиќ, Сале сподели моменти од почетокот на кариерата на „Тропико бенд“, разговараше и за нивните хитови кои имаат многубројни прегледи на нивниот Јутуб, како и за соработката со Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Доколку ви недостига смеа и песна, а воедно сте ја пропуштиле и емисијата „Вечер со Тијана“, можете да погледнете во видеото подолу:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top