skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

За сите што пропуштија: Погледнете го гостувањето на Сале од „Тропико бенд“ во емисијата „Вечер со Тијана“

За сите што пропуштија: Погледнете го гостувањето на Сале од „Тропико бенд“ во емисијата „Вечер со Тијана“
  • 01.07.2018

Уште едно извонредно шоу влезе во колекцијата успешно изреализирани емисии на „Вечер со Тијана“. Вчеравечер во новото издание имавте можност да се дружите со фронтменот на „Тропико бенд“, Александар Цветковиќ – Сале.

Во интервјуто со Тијана Дапчевиќ, Сале сподели моменти од почетокот на кариерата на „Тропико бенд“, разговараше и за нивните хитови кои имаат многубројни прегледи на нивниот Јутуб, како и за соработката со Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Доколку ви недостига смеа и песна, а воедно сте ја пропуштиле и емисијата „Вечер со Тијана“, можете да погледнете во видеото подолу:

Back To Top