skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Заврши последната гала-вечер од Ѕвезда Број 1: Ова се финалистите (ВИДЕО)

Заврши последната гала-вечер од Ѕвезда Број 1: Ова се финалистите (ВИДЕО)
  • 24.06.2019

Имено, синоќа се емитуваше петатта гала вечер од музичкото шоу „Ѕвезда број 1“ каде веќе кругот на најталентираните се стеснува, а со тоа задачата на жири комисијата е уште потешка.

Тремата воопшто не беше присутна меѓу натпреварувачите, скоро и да се надмина, па сцената беше нивна. Но, за жал и во ова издание некој мораше да си ги спакува куферите, додека останатите ќе ги видием во големото финале закажано за на 29. (сабота) во МНТ.

Погледнете како помината петатта гала вечер:

Back To Top