skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Ерос Рамацоти става крај на 10 годишниот брак!

Ерос Рамацоти става крај на 10 годишниот брак!
  • 30.07.2019

„Поминаа 10 прекрасни години. Заедно изградивме прекрасно семејство и бевме среќни на незаборавен начин “. Ова се наведува во официјалната изјава на Ерос Рамацоти и неговата сопруга Марика Пелегрини. Откако неколку месеци зборуваа за нивното разделување, двајцата официјално потврдија дека се разведуваат.

Тие ги замолија медиумите да не бараат изјави за ставањето крај на нивниот 5-годишен брак.

„Ние сме мирни во изборот што го споделуваме и ќе продолжиме често да се гледаме меѓусебно“, објаснуваат и Ерос и Марика.

Пејачот и неговата поранешна партнерка имаат две деца – Рафаела Мари и Габрио Тулио. Тие изјавуваат дека ќе продолжат да ги растат заедно и ќе одржат меѓусебно почитување.

Рамацоти ја запозна Пелегрини во 2009 година, но се омажи за неа 5 години подоцна.

Back To Top