skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Ексклузив“: Хуманитарен концерт за помош на семејството Глигоровски (ВИДЕО)

„Ексклузив“: Хуманитарен концерт за помош на семејството Глигоровски (ВИДЕО)
  • 05.03.2019

Во неделата во 18:30 часот  во Театар Комедија беше организиран хуманитарен концерт од страна на волонтерите од црвен крст поради несреќата која му се случи на семејството Глигоровски, несреќа во која изгоре нивниот дом.

Млади ѕвезди од Македонија како Лина Пејовска, Антониа Гиговска, Теа Трајковска, 2БОНА, Таско и уште неколку во име на хуманоста го прифатија повикот и помогнаа во собирањето на средствата за ова семејство.

Тимот на Ексклузив бил и секогаш ќе биде поддршка на ваков тип на настани, а огромно браво за организаторите.

Back To Top