skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

„Ексклузив“: Хуманитарен концерт за помош на семејството Глигоровски (ВИДЕО)

„Ексклузив“: Хуманитарен концерт за помош на семејството Глигоровски (ВИДЕО)
  • 05.03.2019

Во неделата во 18:30 часот  во Театар Комедија беше организиран хуманитарен концерт од страна на волонтерите од црвен крст поради несреќата која му се случи на семејството Глигоровски, несреќа во која изгоре нивниот дом.

Млади ѕвезди од Македонија како Лина Пејовска, Антониа Гиговска, Теа Трајковска, 2БОНА, Таско и уште неколку во име на хуманоста го прифатија повикот и помогнаа во собирањето на средствата за ова семејство.

Тимот на Ексклузив бил и секогаш ќе биде поддршка на ваков тип на настани, а огромно браво за организаторите.

Back To Top