skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

„Ексклузив“: Позната поп пејачка Сара Мејс е професорка по пеење! (ВИДЕО)

„Ексклузив“: Позната поп пејачка Сара Мејс е професорка по пеење! (ВИДЕО)
  • 11.02.2019

Македонската поп пејачка Сара Мејс отиде едно скалило погоре. Кој би рекол дека младата мајка откако се породи сега е и професорка по пеење.

Сара одлучи сама да трага по талентите во Македонија и да работи со нив, со цел да им помогне во остварување на нивните соништа. Екипата на Ексклузив ја посети на еден од нејзините часови и останавме импресионирани бидејќи дечињата навистина пеат феноменално, а имаат и одличен професор.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top