skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Ексклузив“: Запознајте ја ТВ презентерката Елена Џугуманова приватно (ВИДЕО)

„Ексклузив“: Запознајте ја ТВ презентерката Елена Џугуманова приватно (ВИДЕО)
  • 22.07.2019

Пред две недели имавте шанса да го погледнете нашиот презентер на вести Александар Петрески заедно со неговото семејство. Тој секојдневно студиото за вести на 1ТВ го дели со Елена Џугуманова.

 Таа е првото лице кое воопшто се појави на 1ТВ со првото информативно издание на вестите. Сега ќе ја видите во едно поинакво издание. Како и се родила идејата да биде презентер на вести, колку е тешка таа професија, но и што прави во слободно време.

Back To Top