skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Тренд на дезинформации со цел наведување на публиката кон погрешни заклучоци
Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика
Кои пет градови се преполни со туристи?
Пронајдена порака во шише стара 50 години
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Ексклузив“ единствен медиум од Македонија на мега концертот на Џала Брат и Буба Корели (ВИДЕО)

„Ексклузив“ единствен медиум од Македонија на мега концертот на Џала Брат и Буба Корели (ВИДЕО)
  • 12.02.2019

Изминатиов викенд помина во знакот на познатите босански рапери Џала Брат и Буба Корели кои направија мега концерт во Вип Арената во Скопје.

Полни трибини, полна сала фанови и единствен медиум од Македонија, кој друг ако не „Ексклузив“.

-Го сакаме Тоше, ја познаваме Калиопи од Евровизија, исто така и Слаткаристика- велат тие. Воедно велат дека немаат никаков проблем во иднина да соработуваат со некои од македонските познати артисти.

Навистините направија спектакл, а во продолжение погледнете одблиску каква беше атмосверата таму:

Back To Top