skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

„Ексклузив“ единствен медиум од Македонија на мега концертот на Џала Брат и Буба Корели (ВИДЕО)

„Ексклузив“ единствен медиум од Македонија на мега концертот на Џала Брат и Буба Корели (ВИДЕО)
  • 12.02.2019

Изминатиов викенд помина во знакот на познатите босански рапери Џала Брат и Буба Корели кои направија мега концерт во Вип Арената во Скопје.

Полни трибини, полна сала фанови и единствен медиум од Македонија, кој друг ако не „Ексклузив“.

-Го сакаме Тоше, ја познаваме Калиопи од Евровизија, исто така и Слаткаристика- велат тие. Воедно велат дека немаат никаков проблем во иднина да соработуваат со некои од македонските познати артисти.

Навистините направија спектакл, а во продолжение погледнете одблиску каква беше атмосверата таму:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top