skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Ексклузив“: Боди-арт со Бојан Ковски (ВИДЕО)

„Ексклузив“: Боди-арт со Бојан Ковски (ВИДЕО)
  • 25.03.2019

Боди артот како уметност се појавува пред педесет години, користејќи го телото како уметнички медиум и како платно за сликање. Постојат разноразни мотиви за боди арт, но за сликарот Бојан Ковски е крајната цел е сценско изразување.

Ако до сега Бојан сликал женски и машки тела, сега за прв пат го наслика своето тело за потребите на неговиот прв сценски перфроманс кој се одржа во МОБ. Да го погледнеме овој интересен прилог…

 

Back To Top