skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Ексклузивно дознаваме: Аца Лукас се смири со поранешната жена Соња Вуксановиќ

Ексклузивно дознаваме: Аца Лукас се смири со поранешната жена Соња Вуксановиќ
  • 12.01.2019

Аца Лукас и неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ се повторно заедно, ексклузивно дознава српскиот „Курир“.

Аца и мајката на неговата најмлада ќерка, Викторија, се помирија пред неколку месеци, но се кријат од очите на јавноста. Двајцата избегнуваат да се појавуваат на градските настани каде што има медиуми, но тие го прославија Божиќ заедно со пријателите во еден од рестораните во главниот град.

„Соња и Аца се како рогови во вреќа, но тие не можат да бидат еден без друг. Таа го сака него, но и тој ја обожава. Тоа што се разведоа нема никаква врска со нивните чувства. Едноставно, тие секогаш ќе бидат заедно. Сепак, тие сега одлучија љубовта да ја кријат од новинарите, бидејќи така се помирни. Тие сѐ уште не живеат заедно, но успеаја да ја изградат однос, па сега тајно се гледаат. Божиќ го прославија заедно со пријателите во ресторан. Аца пееше, а Соња уживаше додека го слушаше. Беше очигледно дека се заедно и дека се сакаат“, откри извор близок до пејачот.

Според него, популарниот пејач бил и на отворањето на новиот бутик на Соња.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top