skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ексклузивна фото галерија од свадбата на Стефан Богоев

Ексклузивна фото галерија од свадбата на Стефан Богоев
  • 21.09.2018

Свадбената прослава на градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев и неговата долгогодишна сакана Ивана Анѓеловска се одвива во одлична атмосфера и префинет амбиент.

Неговиот пријател, сопственикот на „1ТВ“, Бојан Јовановски пристигна на свадбената церемонија со своето семејство.

Имено, фоторепортерот на „1ТВ“ забележа и многу познати јавни ликови од општенствениот и политичкиот живот, како пратеникот и потпретседател на Собранието Горан Мисовски, пратеникот Горан Милевски, генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, новинарот Бранко Геровски, потпретседателката на Собранието Фросина Ременски, манекенката Елена Реи и многу други кои посведочија на прекрасната прослава од светски рамки.

 

 

Back To Top