skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

„ДНК“: Не би се чувствувале убаво ако ги видиме нашите деца во спот како за „Ромео и Јулија“

„ДНК“: Не би се чувствувале убаво ако ги видиме нашите деца во спот како за „Ромео и Јулија“
  • 22.05.2019

Дуото „ДНК“ или Панчо и Андреј пред неколку недели направија бум во македонската јавност со новата песна „Ромео и Јулија“ и видео-записот за истата.

Јавноста беше поделена, но негативните коментари беа во поголем број. Голотија, експлицитен материјал и вулгарен текст е содржината. Но, Панчо и Андреј објаснија зошто се одлучиле за вакво музичко парче.

Ексклузивно за „Ексклузив“ за прв пат зборуваа на оваа тема, а велат дека не би сакале да ги видат своите деца во ваков спот. Во продолжение погледнете го целото интервју:

Back To Top