skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„ДНК“: Не би се чувствувале убаво ако ги видиме нашите деца во спот како за „Ромео и Јулија“

„ДНК“: Не би се чувствувале убаво ако ги видиме нашите деца во спот како за „Ромео и Јулија“
  • 22.05.2019

Дуото „ДНК“ или Панчо и Андреј пред неколку недели направија бум во македонската јавност со новата песна „Ромео и Јулија“ и видео-записот за истата.

Јавноста беше поделена, но негативните коментари беа во поголем број. Голотија, експлицитен материјал и вулгарен текст е содржината. Но, Панчо и Андреј објаснија зошто се одлучиле за вакво музичко парче.

Ексклузивно за „Ексклузив“ за прв пат зборуваа на оваа тема, а велат дека не би сакале да ги видат своите деца во ваков спот. Во продолжение погледнете го целото интервју:

Back To Top