skip to Main Content

Дечкото на Емина Јаховиќ е постар од неа 18. години, има два пропаднати брака, а денес за него е посебен ден (ФОТО)

Дечкото на Емина Јаховиќ е постар од неа 18. години, има два пропаднати брака, а денес за него е посебен ден (ФОТО)
  • 15.10.2018

За избраникот на Емина Јаховиќ, турскиот милионер Садет Саран денеска е посебен ден. Неговите родители слават дијамантска свадба, односно 60. години брак.

Саран на својот профил на Инстаграм објави фотографија од овој момент, па објави фотка со своите родители.

 

View this post on Instagram

 

60 yıllık koşulsuz sevgi.. Hepinize iyi haftalar.. 60 years of unconditional love.. Have a nice week..

A post shared by @ sadettinsaran on

– 60 години безусловна љубов. Ви посакувам пријатна недела – напишал како коментар.

Саран, кој веќе е неколку месеци во љубовна врска со Емина е постар цели 18. Години. Детството го поминал во САД, а во Турција се вратил кога имал 12. Години.

Позади себе има два пропаднати брака.

Back To Top