skip to Main Content

Девојки пријавувајте се: Овој згоден лик бара девојка (ФОТО)

Девојки пријавувајте се: Овој згоден лик бара девојка (ФОТО)
  • 22.08.2018

Се фотографираше и за модни и други списанија ширум светот, а сега бара девојка.

Оваа есен во Хрватска почнува реалното шоу “The Bachelor” или на хрватски „Господин Совршен“ коe ќе се емитува во повеќе од 30 земји.

have a nice and happy weekend everyone ?? …and let’s not forget to #smile ?

A post shared by Goran Jurenec (@goran.jurenec) on

Откако одеше трајлерот за истоименото шоу се откри дека не станува збор за платен манекен туку момче кое бара партнерка, чие име сега е познато на јавноста.

Имено, станува збор за 37 годишно момче, Горан Јуренeч кој се занимава со манекенство, а се фотографираше и за насловни страници за модни и други списанија ширум светот.

Горан е роден во Берлин, а пред манекенството играл кошарка за германската кошаркарска лига.

 

Back To Top