skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Две години подоцна: Меган Маркл го покажа вереничкиот прстен вреден 600.000 долари (ФОТО)

Две години подоцна: Меган Маркл го покажа вереничкиот прстен вреден 600.000 долари (ФОТО)
  • 25.06.2019

Кралската двојка, поточно принцот Хари и Меган Маркл од неодамна се појавија на едно традиционално собирање во Лондон, по кое сите зборуваат за војводката од Сасекс.

Иако направија голема кралска свадба, сепак Меган сега го покажа вереничкиот прстен, две години откако принцот прв пат и го подари.

Хари во 2017 година својата понежна половина ја запроси со прстен кој на себе има два дијаманти од личната колекција на неговата мајка – принцезата Дајана и е во вредност од 600.000 долари.

Прстенот има полн обрач од жолто злато, два помали дијаманти и еден голем дијамант, кој сам го избрал принцот Хари, а го купил од Ботсвана, од каде носи со себе своја многу важна симболика – со оглед на тоа што првото заедничко патување им е токму на тоа место.

Back To Top