skip to Main Content

Дали ќе ја препознаете: Еве како денес изгледа фаталната Шехерезада (ФОТО)

Дали ќе ја препознаете: Еве како денес изгледа фаталната Шехерезада (ФОТО)
  • 16.08.2018

Бергузар Корел, една од најубавите турски актерки, веќе со години плени со нејзината атрактивност, а нашите гледачи ја паметат по улогата на Шехерезада во серијата „1001 ноќ“.

Една од најплатените турски актерки се прослави со улогата на прекрасната Шехерезада, која ѝ донесе светска слава, но и љубовта на својот живот. Токму на сетот од серијата го запозна Халит Ергенза, со кого се омажи во 2009 година. Една година подоцна, тие го добија синот Али, а парот повторно се појави на екраните во серијата „Ранета љубов“.

Бергузар е секогаш беспрекорно облечена и нашминкана, но не се срами ни да покажува фотографии во кои е секојдневно облечена опуштено.

Шехерезада со право се смета за една од најубавите актерки не само во Турција, туку и во сферата на јавните личности, а како таа изгледа без шминка, сега можете да погледнете подолу:

 

Back To Top