skip to Main Content

Го држи врвот, а нема снимено филм повеќе од една година: Погледнете кој е најплатен актер за 2018 (ФОТО)

Го држи врвот, а нема снимено филм повеќе од една година: Погледнете кој е најплатен актер за 2018 (ФОТО)
  • 23.08.2018

Иако нема снимено филм повеќе од една година, Џорџ Клуни се најде на листата најплатени актери за 2018 година, како што пренесува денеска магазинот „Форбс“.

Она што на Клуни (57) му донесе заработка е продажбата на неговиот бренд за текила „Казамигос“ во вредност од 700 милиони долари, на што тој заработи околу 233 милиони, објавија на веб-страницата на магазинот.

Актерот заработил вкупно 239 милиони долари од почетокот на јуни 2017 година до 1 јуни оваа година.

Второто место на листата припадна на Двен Џонсон, познат како Стен (Rock), кој заработи 124 милиони долари, а третиот е Роберт Даун Џуниор со 81 милион долари.

Меѓу најплатените се најдоа и Крис Хемсворт со 64,5 милиони долари, потоа Џеки Чен со 45,5 милиони и Вил Смит со 42 милиони долари.

Следен е Акшај Кумар со 40,5 милиони долари, Адам Сендлер со 39,5 милиони, Салман Кан со 38,5 милиони и Крис Еванс кој заработи 34 милиони долари.

Back To Top