skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Го гледате секој ден како презентер на вестите на 1ТВ, но каков е приватно Александар Петрески?

Го гледате секој ден како презентер на вестите на 1ТВ, но каков е приватно Александар Петрески?
  • 25.06.2019

Некогаш беше репортер на терен, а сега е презентер во 1ТВ.

Александар Петрески стана ваше, но и наше секојдневие, а вие  го примивте топло во вашите домови. Професионалец и на висина на својата задача, но и одличен како колега.

Каков е приватно, колку време има да посвети на своето семејство и како дојде до одлуката да биде презентер на вести е тема на разговор со колешката Кристина Весиќ.

Back To Top