skip to Main Content

Главна вест во Србија: Филип и Александра го кажаа судбоносното „Да“ (ФОТО+ВИДЕО)

Главна вест во Србија: Филип и Александра го кажаа судбоносното „Да“ (ФОТО+ВИДЕО)
  • 21.06.2018

Најозоруваната свадба во регионот го дочека својот значаен момент.

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ со кочија пристигнааа во црквата каде го кажаа судбоносното „ДА“.

 

Имено, во утринската емисија на РТС, ексклузивно за гледачите ги имаа сите детали од раните утрински часови пред куќата на Живојиновиќ.

Back To Top