skip to Main Content

(Галерија 18+) Во фотографииве лежи одговорот кај му „лета“ паметот на Нејмар

(Галерија 18+) Во фотографииве лежи одговорот кај му „лета“ паметот на Нејмар
  • 16.10.2019

Дали бразилските медиуми го најдоа тоа што ги интересираше? Имено тамошните медиуми, буквално се окупирани со приватниот живот на бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар, па така, најновото што доаѓа од јужно-американскиот континент е новата љубовна врска на бразилскиот ас со манекенката со хрватско потекло, Наталија Барулиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

Медиумите тврдат дека капитенот на фудбалската селекција на Бразил започнал љубовна романса со убавата манекенка Барулиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

„О Диа“, „Газетае Спортива“, „Капричо“ и други бразилски весници тврдат дека убавата бринета е видена на неколку средби на ПСЖ во чии дрес настапува извонредниот напаѓач и дека е прашање на време кога Нејмар и Наталија ќе ја информираат јавноста дека се во врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on


Медиумите водено наведуваат дека убавата 27 годишна манекенка се почесто престојува во Париз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on


Интересен за медиумите е и фактот што убавата Наталија до неодамна била во врска со колумбискиот пејач Малума.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on


Таткото на Наталија која е родена во Калифорнија е Хрват а мајката и е од Куба. Убавата манекенка во младоста била дел и од изборот за Мис на Калифорнија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

 

Back To Top