skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

(Галерија) Првиот фестивал на тетоважи во Скопје

(Галерија) Првиот фестивал на тетоважи во Скопје
  • 25.05.2019

Денес и утре, во малата сала “ Борис Трајковски“ се одржува 1-от  Интернационален тату фестивал во Скопје. На фестивалот земаа учество тату мајстори од цела Европа. Организаторот на фестивалот Боби Кузмановски, вели дека планира, тату фестивалот да прерасне во традиција и полека да премине во светски настан.

Back To Top