skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Водителот на естрадниот магазин „Ексклузив“ подготвува летен хит!

Водителот на естрадниот магазин „Ексклузив“ подготвува летен хит!
  • 13.08.2019

Водителот на естрадниот магазин „Ексклузив“ подготвува летен хит. Имено, Стефан Лазаров последниве неколку недели често споделуваше видеа на својот Инстаграм профил каде најави дека отвора ново животно поглавје со музиката.

Песната која има латино призвук го носи насловот “Hola Mamacita” и е во соработка со младиот рапер Денис Куртовиќ. Како продуцент се потпишува Иле Спасов, текстот е на Стефан и Денис, а придружните вокали ги пее Лина Пејовска. Видео записот за “Hola Mamacita” се снимаше изминатиот викенд и се очекува да излезе многу наскоро.

Инаку, ова е деби песна за водителот на „Ексклузив“ кој и покрај новата љубов кон музиката, сепак не се откажува од водителството и телевизијата.

Back To Top