skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Влатко Стефановски како и секогаш – маестрален на Д Фестивал

Влатко Стефановски како и секогаш – маестрален на Д Фестивал
  • 13.07.2019

Втор ден од 9-то издание на „Д“ Фестивал. Посетителите имаа активности и работнилници, а меѓу другото беа и забавувани од музичката програма.

Во Дојран свој настап имаше и македонскиот виртуоз Влатко Стефановски, каде повторно ја собра верната публика.

Со него разговараше колешката од „Ексклузив“ Николина Славковска која го следи „Д“ фестивал и ни ја пренесува атмосферата.

Разговорот погледнете го во видеото:

Back To Top