skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ВИДЕО) Порно актерката Миа Калифа добивала закани по живот од ИД поради порно во хиџаб

(ВИДЕО) Порно актерката Миа Калифа добивала закани по живот од ИД поради порно во хиџаб
  • 15.08.2019

Порно актерка од Либан , Миа Калифа добивала сериозни закани по живот од Исламската држава , ја мразат сите Муслимани , а родниот Либан се откажа од неа по снимањето порно филм во кој е облечена во хиџаб.

Миа Калифа откри дека не заработила речиси ништо во порно индустријата, за три месеци додека снимала филмови за возрасни.

“Луѓето мислат дека пливам во милиони заради порно филмовите. Тотална невистина. Заработив вкупно околу 12,000 американски долари во индустријата и после тоа никогаш повеќе не видов ниту цент. Тешкотиите да најдам нормална работа потоа беа … ужасни”, рече Миа на Твитер.

Инаку, Миа се повлече од порно индустријата во 2015 година, откако доби смртни закани поради порно филмот што го снимаше со хиџаб.

„Целиот Блискиот исток беше против мене. Либан се откажа од мене. Моето семејство се откажа од мене и претпоставувам дека секој Муслиман на Твитер беше против мене”, рече таа.

Миа вели дека добивала закани од Исламската држава, кои на почеток не ги земала за сериозно. Но , откако и стигнала порака дека ќе и ја исечат главата со слика од Гугл од нејзиниот стан , се преселила од страв и живеела во хотел.

Back To Top