skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ВИДЕО)Давид од “ The three of us “-Време е за поп-арт, збогум на турбо фолкот

(ВИДЕО)Давид од “ The Three Of Us “-Време е за поп-арт, збогум на турбо фолкот
  • 11.06.2019

Младиот поп арт пејач Давид Димовски од “The three of us“ го лансираше во етерот првиот сингл на англески јазик со наслов “Dropout“. Видеозаписот е снимен во едно студио во Скопје. Целиот спот  е во бело, но Давид има објаснување и за тоа.

-“ Белото представува монотонија  на нашето секојдневие, кон кое модерното општество бара од нас, да се прилагодиме како индивидуи.Би сакал да кажам дека алтернативниот поп како жанр, експресија и стил,  и конечно заслужува свое место, под ова комерцијално небо на овие простори. Живееме во времето на  турбо фолкот, за жал, на публиката и се сервисира само таква музика, време е за промени“ ,вели Давид.

 

Давид досега има настапувано на повеќе музички фестивали и ноќни клубови во Хрватска, Словенија, Берлин, Србија.

 

Back To Top