skip to Main Content

Бред Пит заљубен во Нери Оксман, професорка од МИТ

Бред Пит заљубен во Нери Оксман, професорка од МИТ
  • 10.04.2018

Бред Пит, од ноември досега, се почесто е во друштво со својата нова пријателка – професорката од МИТ, Нери Оксман. Јавноста за тоа дозна уште во септември, кога таа објави слика со глумецот на инстаграм.

– Бред и Нери веднаш се вклопија, а тоа е поради нивната заедничка страст – архитектура, дизајн и уметност. Но, тоа е само „професионално пријателство“, но не и романса, изјави неименуван извор за „Дејли Меил“.

– Тоа е само пријателство, кое се уште не се претворило во романса, но Бред ужива во времето минато со Нери, додава анонимниот пријател на двајцата пријатели

Back To Top