skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Балканската атракција Јала Брат и Буба Корели го „запалија“ Скопје (ФОТО)

Балканската  атракција  Јала Брат и Буба Корели го „запалија“ Скопје (ФОТО)
  • 10.02.2019

Јала Брат , Буба Корели и Николија, вчера направија вистински спектакл во салата „ Борис Трајковски“ во Скопје. Во преполната сала , каде немаше игла каде да се фрли, на сцената прва излезе српската пејачка Николија, ќерка на легендарната Весна Змијанац. По неа, настапи босанската атракција Јала Брат и Буба Корели, дуо кое во момонтев пали и жари на Балканот. Повеќе за овој спектакуларен настап, ќе гледате утре во забавната емисија “ Ексклузив„ во 18.15часот.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top