skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Балканската атракција Јала Брат и Буба Корели го „запалија“ Скопје (ФОТО)

Балканската  атракција  Јала Брат и Буба Корели го „запалија“ Скопје (ФОТО)
  • 10.02.2019

Јала Брат , Буба Корели и Николија, вчера направија вистински спектакл во салата „ Борис Трајковски“ во Скопје. Во преполната сала , каде немаше игла каде да се фрли, на сцената прва излезе српската пејачка Николија, ќерка на легендарната Весна Змијанац. По неа, настапи босанската атракција Јала Брат и Буба Корели, дуо кое во момонтев пали и жари на Балканот. Повеќе за овој спектакуларен настап, ќе гледате утре во забавната емисија “ Ексклузив„ во 18.15часот.

Back To Top