skip to Main Content

„АЈ КЈУ“ СЕ ВРАЌА ДОМА: Македонија и оваа година без финале на Евровизија (ВИДЕО)

„АЈ КЈУ“ СЕ ВРАЌА ДОМА: Македонија и оваа година без финале на Евровизија (ВИДЕО)
  • 08.05.2018

За жал и оваа година нашите евровизиски претставници не успеаа да обезбедат пласман во финалето на најголемиот музички фестивал во светот – Евросонг.

Ај Кју“ и покрај солидниот настап, сепак не успеаа да ги освојат бодовите за влез во финалето кое ќе се одржи во сабота.

Ова е уште една година каде нашите евровизиски претставници треба да си ги спакуваат куферите уште во првата полуфинална вечер.

Погледнете го нивниот настап:

Back To Top