skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Аца Лукас вмешан во скандалот со проституција во Србија

Аца Лукас вмешан во скандалот со проституција во Србија
  • 15.04.2019

Фолк-пејачот Аца Лукас е последното име во низа кое се споменува во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ.

Српските медиуми пишуваат дека пејачот плаќал проститутки за секс, а ги ангажирал преку Максимовиќ.

Лукас нема проблем да зборува отворено на оваа тема, па од неодамна кажа:

„Божана (Вујиновиќ) е прва лига! Таа е добра и паметна девојка. И дали се занимава со ова, не ми е гајле. На крајот на краиштата, не гледам ништо лошо во тоа ако го прават на вистински начин. Во повеќето западни земји тоа е легализирано, па што не би било и кај нас?! Овие жени таму имаат социјално, пензии, плаќаат даноци… Тие работат како и сите други. Ајде да не ги цинкариме овие девојки, туку да ја легализираме проституцијата и ќе немаме повеќе вакви проблеми“.

По овие обвинувања од страна на српските медиуми, сеуште нема официјално соопштение од музичарот.

Back To Top