skip to Main Content

Ариел Винтер влегува во посериозни проекти

Ариел Винтер влегува во посериозни проекти
  • 06.10.2019

Ариел Винтер која од 11 години беше дел од актерската екипа на серијата „Модерно семејство“, ги коментираше своите чувства по завршување на проектот и желбите за понатамошната кариера.

Американската актерка Ариел Винтер глуми од мали нозе, а сите ја паметат по серијата „Модерно семејство“. Со оглед дека е комична серија, Ариел била воодушевена кога добила епизодна улога во серијата „Закон и ред: оддел за жртви“. Таа вели дека е подготвена за уште драми.

– Тоа е нешто на кое сакам во иднина да се посветам. Обожавам комедии, прекрасни се, но сакам да работам нешто поинакво и сметам дека драмата ќе ми пружи поголем предизвик. Комедијата исто е предизвик, но толку долго работев на таков проект, што сметам дека е време да се посветам на нешто сосема поинакво- изјави актерката.

Таа го коментираше и снимањето на последната сезона од серијата која ја прослави.

– Дефинитивно е тажно. Денес го читавме сценариото за последната епизода која ќе ја снимаме на Денот на благодарноста. Дефинитивно сфативме дека крајот е блиску – рече таа и додаде дека е сконцентрирана на својата кариера а не на крајот на серијата која ја снимаше 10 години.

извор:локално.мк

Back To Top