skip to Main Content

Адријана Лима фатена на Миконос со новиот дечко кој е богат бизнисмен (ФОТО)

Адријана Лима фатена на Миконос со новиот дечко кој е богат бизнисмен (ФОТО)
  • 09.07.2019

Познатата манекенка Адријана Лима (38) вплови повторно во љубовните води, а нејзиниот нов дечко е турскиот бизнисмен Емир Ујар (37). Двајцата се фатени како заедно шетаат на улиците на Миконос. Адријана носела светло плав свилен фустан, додека Емир се одлучил за бела кошула и бели панталони.

Инаку, семејството на Ерик е богато и поседува ланец на хотели. Ујар исто така е член на управата на турската групација Пермак.

Потсетуваме, Адријана после разводот од српскиот кошаркар Марко Јариќ беше во врска со турскиот писател Метин Харом, како и со телохранителот Џоом Томас.

 

 

Back To Top