skip to Main Content

Пролетна колекција на H&M инспирирана од уличната мода

Пролетна колекција на H&M инспирирана од уличната мода
  • 28.03.2018

Познатиот светски бренд и официјално ја објави колекцијата за сезоната пролет/лето, која носи нови модни изгледи.

Во фокусот на„Street Style“ е „лесната“ гардероба за пролетни прошетки. Цветниот принт е доминантен, го има и на фустаните, на блузите како и на кошулите.

Секако не е изоставен и трендот на полка точки, блузите со „спуштени раменици“ и мрежестите чорапи. Модните парчиња се комбинираат со тексас јакничка.

Back To Top