skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

1ТВ дознава: Убиство и обид за убиство во Мала Речица

1ТВ дознава: Убиство и обид за убиство во Мала Речица
  • 14.10.2018

Убиство и обид за убиство ја потресоа Мала Речица пред дваесетина минути. Нашите извори јавуваат дека средовечен човек вечерва ја убил својата сопруга во куќата на нејзиниот татко, а потоа излегол и пукал во таксист со намера да го убие. Таксистот е повреден и е префрлен во болница. Според нашите извори, жената е убиена со два куршуми, а убиецот е во бегство и се уште е вооружен. Во моментов полициски екипи вршат увид и чекаат да пристигне јавен обвинител.

К.А.

Back To Top