skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јовановски: Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам

Јовановски: Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам
  • 16.07.2019

„Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам“, рече вечерва Бојан Јовановски по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд.

Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придружба на полиција, на скалите се сретна со обвинителката Вилма Рускоска која во тие моменти даваше изјава за медиумите.

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор.

видео:тв21

Back To Top