skip to Main Content

Јовановски: Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам

Јовановски: Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам
  • 16.07.2019

„Се извинувам додека зборувате лаги што ве прекинувам“, рече вечерва Бојан Јовановски по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд.

Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придружба на полиција, на скалите се сретна со обвинителката Вилма Рускоска која во тие моменти даваше изјава за медиумите.

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор.

видео:тв21

Back To Top