skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јанкуловска: Не сакав да го скријам убиството на Нешковски, еден од виновниците за обидот за прикривање е тој што не го евидентирал

Јанкуловска: Не сакав да го скријам убиството на Нешковски, еден од виновниците за обидот за прикривање е тој што не го евидентирал
  • 14.11.2018

На прашањето за една од бомбите во кое се слуша разговорот за убиството на Мартин Нешковски, Јанкуловска со одговор дека таа не сакала да го скрие убиството и дека во првиот момент немала сознание за такво нешто.

„Не можеш да скриеш убиство“ е мојот одговор во разговорот. Контекстот е тој и јас не сакав да го скријам убиството и кога прв пат беше прашано од новинарите јас немав сознанија за такво нешто. Мислам дека тој што бил должен да го евидентира во книгата за дневни настани не го евидентирал и е еден од виновниците за обидот за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски.

Back To Top