skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Јанева го одби барањето за изземање на обвинителите Бубевски и Фетаи од „Титаник 3“

Јанева го одби барањето за изземање на обвинителите Бубевски и Фетаи од  „Титаник 3“
  • 19.08.2019

Специјалната обвинителка, Катица Јанева го одби барањето на адвокатот во случајот „Титаник 3“, Еленко Миланов, за изземање на обвинителите Гаврил Бубевски и Фатиме Фетаи од случајот.

Инаку, денеска Миланов, барањето за изземање го образложи дека е поради конфронтација меѓу обвинителката Јанева и обвинителите Фетаи и Бубевски. Одбраната бараше и изземање на Јанева, но судијката Марија Клетничка го одби.

Back To Top