skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јанакиески го прекина штрајкот со глад

Јанакиески го прекина штрајкот со глад
  • 16.07.2019

Поранешнот министер за транспорт и врски Миле Јнанакиески го прекинал штрајкот со глад во затворот во Шутка. Тој неодамна заврши во болница, а лекарите тогаш го советувале да го прекине штрајкот со глад за да може да ја издржи терапијата која ја прима.

Јанакиески е обвинет за повеќе предмети кои го води Специјалното јавно обвинителство.

Back To Top