skip to Main Content

Шпанскиот премиер Санчез му честитал на Ципрас за договорот со Македонија

Шпанскиот премиер Санчез му честитал на Ципрас за договорот со Македонија
  • 25.06.2018

Новиот премиер на Шпанија, му честитал на неговиот грчки колега за постигнатиот договор со Македонија, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, според АНА-МПА, честитките од Педро Санчез, Алексис Ципрас ги добил на маргините на неформалниот работен состанок во Брисел за бегалскиот проблем, а двајцата премиери се договориле да разговараат во следниот период.

Back To Top