skip to Main Content

Честитка до Заев стигна и од Ципрас

Честитка до Заев стигна и од Ципрас
  • 11.01.2019

„Премиерот Алексис Ципрас контактираше со премиерот Зоран Заев и му честиташе за успешниот процес на измена на македонскиот Устав врз основа на Договорот од Преспа”, пишува на Твитер грчката Влада.

Back To Top