skip to Main Content

Ципрас се огласи прв: „Честитки, пријателе мој, Зоран Заев!“

Ципрас се огласи прв: „Честитки, пријателе мој, Зоран Заев!“
  • 20.10.2018

„Вечерашново гласање е голем чекор кон нашиот заеднички успех“, му порача вечерва грчкиот премиер Алексис Ципрас на својот македонски колега Зоран Заев, веднаш откако македонскиот парламент ги изгласа уставните промени, кои беа услов за Преспанскиот договор.

„Честитки, пријателе мој, Зоран Заев!“, напиша Ципрас на Твитер. „Вечерашново гласање е голем чекор кон нашиот заеднички успех. Мошне важен чекор кон мирна и просперитетна иднина за нашите народи!“
Back To Top