skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

(Фото) По кадата и плочките, од Охридско Езеро изваден бојлер

(Фото) По кадата и плочките, од Охридско Езеро изваден бојлер
  • 14.08.2019

Откако пред извесно време од дното на Охридското Езеро беа извадени плочки и када, деновиве и бојлер беше изваден од дното на езерото.

„Апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи…
Локација село Трпејца кај местото викано На Дол, длабочина 5 метри на околу 10 метри од брегот“, истакнаа од нуркачкиот клуб „Акватек“.

Извор: Фокус.мк

Back To Top