skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Фетаи: Ја испцув Јанева и ја плукнав вратата на СЈО

Фетаи: Ја испцув Јанева и ја плукнав вратата на СЈО
  • 15.08.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, која беше дел од триото на Катица Јанева со  кое ги претставуваше истрагите на обвинителството, изјави дека ја опцула својата шефица и ја плукнала вратата на СЈО.

За „Независен весник“, Фетаи вели дека Јанева, откако ја примила поканата за сведочење од обвинителката Вилма Русковска, дала наредвба за претреси и проверки на сите кои велгуваат и излегуваат од СЈО.

Обвинителката се враќала од пауза кога полицаецот ја стопирал за да ја провери, бидејќи имало таква наредва за сите вработени, без исклучок.

-Ја испцув гледајќи накај нејзе горе, но беше отидена. На излез само ја исплукав влезната врата од СЈО. Јас сум во шок. По толку малтретирања и закани од колегиумот во понделеникот дека ако Јанева пропадне, сите ќе не повлече, ова е претерано, изјавила Фетаи за „Независен весник“.

Back To Top