skip to Main Content

Утре протест пред Влада – се повикува на „апсаана“, „оставка“, „бојкот“ и „народен бунт“

Утре протест пред Влада – се повикува на „апсаана“, „оставка“, „бојкот“ и „народен бунт“
  • 28.12.2018

За утре во 14 часот е најавен протест пред Владата против уставните измени и амнестијата за обвинетите на 27 април.

Протестот се организира преку социјалниците мрежи, а како организатор стои извесна група наречена „Бојкотирам #Апсаана“.

-Протест во сабота 29.12.2018 пред Влада во 14:00 часот. Сите против уставните измени, против амнестија за глас за северна, против травестијата на правосудството, против пропаднатите политики на сите политички чинители, против исмевањето на Македонецот, против изживувањето на неспособните со народот…против оваа лакрдија!!!
#Апсаана за апашите!
#Оставка за неспособните!
#Бојкотирам северна!
#НароденБунт зошто имаме #ПравоНаСамоодбрана, стои во објавата на Фејсбук.

Back To Top